Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komitesi ve Meclis Üyeliği Asil-Yedek Üye seçimi 22 Ekim 2022 Cumartesi 09:00-17:00 saatleri arasında Odamız hizmet binasında yapılacak olup, tüzel kişi firmaların yetki belgesi ve kimlikleriyle, şahıs firmalarının ise kimlikleri ile gelmeleri rica olunur. Yetki belgelerini almayan tüzel kişi firmalar için Cumartesi günü Ticaret Sicil Müdürlüğü hizmet verecek olup belgenin alınması için yetkili kişilerce imzalanmış ve firma kaşeli dilekçe doldurmaları gerekmektedir.


12.10.2022 UTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Coşkun Güngör, Uşak Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) 3. Ar-Ge ve Tasarım Proje Pazarı açılış törenine katıldı. Ar-Ge ve tasarım alanlarında proje fikirlerine sahip akademisyen, sanayici ve öğrencileri farklı alanlardan uzman ve yatırımcılarla bir araya getirmeyi amaçlayan etkinliğin, ilimiz sektörlerine yeni vizyonlar katmasını ve sektörel sorunlara yönelik çözümler ortaya koymasını temenni ediyoruz.


12.10.2022 Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) 2018 - 2022 döneminin son Meclis toplantısı, Meclis Başkanı İsmail Karaman’ın başkanlığında, UTSO Meclis Üyelerinin katılımıyla oda hizmet binasında gerçekleştirildi. Gündem maddelerinin görüşülmesinden sonra, UTSO Yönetim Kurulu Başkanı S. Selim Kandemir, 4 yıllık dönemde gerçekleştirilen faaliyetlerle ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Toplantı sonunda 2018-2022 döneminde görev alan UTSO Meclis ve Yönetim Kurulu Üyelerine, Meslek Komite Başkanlarına, Kadın Girişimciler ve Genç Girişimciler Komiteleri İcra Üyelerine hizmet plaketleri takdim edildi.            


12.10.2022 Tekstil sektörünün en önemli ham maddesi olan iplik endüstrisinde faaliyet gösteren üreticiler 19. kez Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde bir araya gelecek. Tüyap tarafından düzenlenen Uluslararası İstanbul İplik Fuarı, 16-18 Şubat 2023 tarihlerinde sektördeki tüm yenilikleri gözler önüne serecek. İş birliklerinizi arttırmak ve yeni iş fırsatları yakalamak için 19.Uluslararası İstanbul İplik Fuar’ında stand çalışmaları yapılmaktır. İlgilenen üyelerimiz için detaylı bilgi: https://iplikfuari.com/stant-alani-kiralamak-istiyorum İstanbul İplik Fuarı’nda yerinizi ayırtmak için info@iplikfuari.com mail adresi ve www.iplikfuari.com web sitesinden iletişime geçebilirsiniz. İstanbul İplik Fuarı için yurt içinde ve yurt dışında önemli tanıtım faaliyetleri sürdürülüyor. Konvansiyonel ve dijital olmak üzere etkin pazarlama kanallarının kullanıldığı fuarda ulusal, sektörel, yerel yayın kuruluşları ve STK’lar


05.09.2022 Eylül 2022’de 41 milyon dolarlık ihraçta rakamına ulaşan Uşak, tüm zamanların rekorunu kırdı. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan Eylül 2022 ihracat rakamlarına göre, Uşak’ın ihracatı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13 oranında arttı. Eylül 2022’de 41 milyon dolarlık ihracat yapan Uşak, yılın ilk 9 aylık döneminde de 2021’e kıyasla ihracatını yüzde 18 yükseltti. 2022’nin ilk 3 çeyreğinde, toplam 302 milyon dolar ihracat yapan Uşak, 2021’in ilk 9 ayına nazaran 46,2 milyon dolar daha fazla ihracat gerçekleştirdi.  Yıl bazında ihracatta 36’ıncı sırada yer alan Uşak, hayvansal mamuller, tekstil ve hammaddeleri, halı, hazır giyim ve konfeksiyon, deri, seramik, meyve-sebze mamulleri, demir ve demir dışı metaller ve hububat grubu ürünlere ağırlık verdi. Uşak’ın en fazla ihracat yaptığı ilk 3 ülke ise, Çin, ABD ve Almanya olurken, rakamları değerlendiren Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı S. Selim Kandemir, “İlimiz, yeni bir rekora daha imza attı ve tüm zamanların en fazla ihracatını Eylül 2022 döneminde gerçekleştirdi. Bu rakam, ilimizde üre


03.10.2022 12-13 Ekim 2022 TOKİ Arsa Müzayedesi Kapsamında 26 İlde 365 Arsa Satışa sunulacaktır.  (Peşin/%25 Peşin - 36 Ay – 48 Ay – 60 Ay Vade İmkanıyla ,KDV’den Muaf) TOKİ, Uşak Merkezde yer alan Atatürk, Aybey, Fatih ve Ovademirler Mahallerinde toplam 23 adet konut alanını satışa çıkarıyor. Açık artırma, 12 Ekim 2022 Çarşamba ve 13 Ekim Perşembe günleri saat 10.30'da iki ayrı oturum halinde yapılacak. Oturumlar, Ankara Çankaya Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile İzmir Bayraklı Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Ayrıca "www.emlakmuzayede.com.tr" adresinden de teklif verilebilecek. İlgili Dökümanlar TOKI_srtnm TOKI_Lot (1) TOKI_Usak


28.09.2022 Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Özbekistan iş gezisi Taşkent’te gerçekleşen ikili iş görüşmeleri ile devam ediyor. Gıda, İnşaat, yapı malzemeleri, makine, tekstil ve bilişim gibi pek çok sektörde yer alan Uşak iş dünyası temsilcileri Özbekistan firmaları ile görüşmelerde bulunarak, potansiyel müşteri ağlarını ve ihracatlarını genişletmek fırsatı yakalayacaklar.


27.09.2022 UTSO Yönetim Kurulu Başkanı S. Selim Kandemir ve beraberindeki heyet TOBB ETÜ Taşkent Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Dilorom Begmatova ve akademisyenlerle bir araya geldi. TOBB ETÜ Taşkent Üniversitesi bölümler ve sektörlere işgücü yansıması hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.